Kom en Zie

Overzicht uitzendingen:

20 jun 2023
Ecce Ancilla Domini van Rossetti
16 mei 2023
De Aanbidding van het Lam Gods van de gebroeders van Eyck
18 apr 2023
Chartres
21 mrt 2023
De Verkondiging aan Maria in Bijbel en kunst
21 feb 2023
De Madonna van Jean Fouquet
15 dec 2022
Kom en zie
17 nov 2022
Kom en zie - Hugo van der Goes

Ga mee op een inspirerende reis langs bekende en onbekende religieuze kunst in de rooms-katholieke wereld. Niet alleen hebben kunstenaars eeuwenlang hun inspiratie gehaald uit de Blijde Boodschap en het Woord van God. Hun kunst brengt de mens, toen en nu, ook weer terug bij God. Kunsthistoricus Robbie Dell’Aira vertelt er op meeslepende wijze over en laat de luisteraar over zijn schouder meekijken naar al dat moois.

Het programma ‘Kom en zie’ werd van juli 2021 tot juli 2023 elke maand bij Radio Maria Nederland uitgezonden. Altijd de moeite waard om terug te luisteren in de audiotheek of op deze pagina.

Laatste podcast

20 jun 2023 14:00 - 14:45

Robbie Dell’Aira

Kunsthistoricus Robbie Dell’Aira is als onderzoeker en docent verbonden aan onder meer het Munsalvaesche Institute en de Radboud Universiteit Nijmegen. Zijn expertise is gericht op beeldende kunst en architectuur van de middeleeuwen, vroegmoderne en moderne tijd, in het bijzonder de artistieke wisselwerkingen in Europa. Daarnaast is hij bestuurslid van de Broederschap van Onze Lieve Vrouw van Den Bosch.